KNH21471-3AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KNH21471-3AA
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FILTER LC 470PF SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height :
0.037 0.95mm
Resistance - Channel (Ω) :
0.08
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current :
1A
Values :
C = 470pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
ESD Protection :
No
Type :
Low Pass
Series :
KNH, Kyocera
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-25°C~85°C