KN01L50PL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KN01L50PL
Manufacturer
JAE Electronics
Description
CONN PIN INSULATOR BLOCK 50 POSI
Stock
136
In Stock :
136
Manufacturer :
JAE Electronics
Product Category :
Heavy Duty Connector Inserts, Modules
Material Flammability Rating :
Gender :
Male
Contact Type :
Housing Material :
Synthetic Resin
Contact Plating :
Product :
Inserts
Size :
L
Packaging :
Tray
IP Rating :
IP67
RoHS :
Details
Current Rating (Amps) :
1A
Base Product Number :
KN01L
Thread Size :
Current Rating :
1 A
Color :
Termination Style :
Crimp
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Voltage Rating :
24 VDC
Number of Positions :
50 Position