KHNA240F-24
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KHNA240F-24
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 24V 240W
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Published :
Analog IC - Other Type :
AC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
Max Operating Temperature :
70°C
Number of Outputs :
1
Max Input Voltage :
264V
Mount :
DIN Rail
Output Power :
240W
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
6 Weeks
Depth :
124mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Output Current :
10A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Input Voltage :
85V
Min Output Voltage :
24V
Reach Compliance Code :
Unknown
Weight :
900g
Min Operating Temperature :
-25°C
Efficiency :
94 %
Max Output Voltage :
24V
Length :
117mm
Series :
KHNA (240W)
Width :
50mm