KHC500E335M43R0T00
Mfr.Part #
KHC500E335M43R0T00
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.3UF 50V Y5U 1812
Voltage - Rated DC :
50V
Y5U E
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Thickness :
2.2098mm
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Capacitance :
3.3μF
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
Y5U
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
THC 3.3μF Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
KHC500E335M43R0T00 Overview
A 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is Y5U E.This device can operate on voltage - Rated DC of 50V.
KHC500E335M43R0T00 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with Y5U E being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V