KB02KW01-5F24-JF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KB02KW01-5F24-JF
Manufacturer
NKK Switches
Description
SW PB ILLUM RND GRN CLR/GRN SLD
Manufacturer :
NKK Switches
Product Category :
Panel Cutout Shape :
Round
Lens Style :
Round with Flat Top
Ratings :
AC
Lens Size :
11.60mm Dia
Voltage :
24V
Published :
Series :
KB
Current :
10mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
LED
Lamp Color :
Green
Lens Transparency :
Clear
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
9 Weeks
Panel Cutout Dimensions :
0.48 (12.19mm)
Lens Color :
Green
Contact Plating :
Silver
Contact Current Rating :
1.5mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
KB02KW01-5F24-JF
Introducing NKK Switches KB02KW01-5F24-JF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:24V, Type:LED, KB02KW01-5F24-JF pinout, KB02KW01-5F24-JF datasheet PDF, KB02KW01-5F24-JF amp .Beyond NKK Switches KB02KW01-5F24-JF ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.