KB02KW01-5D12-JD
Mfr.Part #
KB02KW01-5D12-JD
Description
SW PB ILLUM RND AMB LED CLR SLD
Lens Size :
11.60mm Dia
Lead Free :
Contains Lead
ROHS3 Compliant
Termination :
Solder
Published :
Panel Cutout Dimensions :
0.48 (12.19mm)
Lens Style :
Round with Flat Top
Illumination Type :
Illuminated
Illumination Color :
Orange
Lamp Color :
Amber
Voltage :
12V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Current :
20mA
Color :
Black
Datasheets
KB02KW01-5D12-JD
Introducing NKK Switches KB02KW01-5D12-JD from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:12V, KB02KW01-5D12-JD pinout, KB02KW01-5D12-JD datasheet PDF, KB02KW01-5D12-JD amp .Beyond NKK Switches KB02KW01-5D12-JD ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.