KA5M0280RTU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KA5M0280RTU
Manufacturer
onsemi
Package / Case
TO-220-4 Full Pack
Datasheet
Download
Description
IC OFFLINE SW MULT TOP TO220F
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
AC DC Converters, Offline Switches
Number of Functions :
1
Output Current-Max :
8A
Frequency - Switching :
67kHz
Switcher Configuration :
Single
Packaging :
Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
8.8V~30V
Analog IC - Other Type :
SWITCHING REGULATOR
Package / Case :
TO-220-4 Full Pack
Mounting Type :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Fault Protection :
Current Limiting, Over Load, Over Temperature, Over Voltage
Voltage - Breakdown :
800V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
Not Applicable
Qualification Status :
COMMERCIAL
Pbfree Code :
yes
Control Features :
Soft Start
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
Not Applicable
Control Technique :
PULSE WIDTH MODULATION
JESD-30 Code :
R-PSFM-T4
Number of Terminations :
4
Voltage - Start Up :
15V
Operating Temperature :
-25°C~85°C TA
Input Voltage (Max) :
28V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Duty Cycle :
77%
Surface Mount :
No
Series :
FPS™
Terminal Position :
Single
Topology :
Flyback, Forward
Input Voltage (Min) :
9.4V
Internal Switch(s) :
yes
Control Mode :
CURRENT-MODE
Terminal Finish :
MATTE TIN
Pin Count :
3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Input Voltage-Nom :
14V