K822M15X7RK5TH5
Mfr.Part #
K822M15X7RK5TH5
Description
CAP CER 8200PF 200V X7R RADIAL
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Pitch :
5.0038mm
Terminal Shape :
Wire
Dielectric Material :
Ceramic
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±20%
Lead Style :
Formed Leads
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pbfree Code :
yes
Height :
4mm
Thickness :
2.6mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Packing Method :
TR
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Diameter :
500μm
Size Code :
JESD-609 Code :
e3
Multilayer :
yes
Through Hole
Published :
HTS Code :
Temperature Characteristics Code :
X7R
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
200V
Depth :
2.5mm
Capacitance :
8200pF
Datasheets
K822M15X7RK5TH5
Vishay K822M15X7RK5TH5
Mono-Kap™ K 8200pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial