K822M15X7RK53H5
Mfr.Part #
K822M15X7RK53H5
Description
CAP CER 8200PF 200V X7R RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
8200pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Thickness :
2.6mm
Packaging :
Bulk
1 (Unlimited)
Lead Length :
30mm
Height :
4mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
e3
Published :
Depth :
2.5mm
Voltage - Rated DC :
200V
Lead Pitch :
5.0038mm
Size Code :
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
K822M15X7RK53H5
Vishay K822M15X7RK53H5
Mono-Kap™ K 8200pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial