K822K20X7RL5UH5
Mfr.Part #
K822K20X7RL5UH5
Description
CAP CER 8200PF 500V X7R RADIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Packing Method :
Ammo Pack
Mono-Kap™ K
Voltage - Rated DC :
500V
Mount :
Through Hole
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Pitch :
5.0038mm
Thickness :
3.2mm
Height Seated (Max) :
0.299 7.60mm
Height :
5mm
Capacitance :
8200pF
Temperature Coefficient :
X7R
ECCN Code :
EAR99
Diameter :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.2mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
HTS Code :
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
K822K20X7RL5UH5
Vishay K822K20X7RL5UH5
Mono-Kap™ K 8200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
K822K20X7RL5UH5 Overview
A 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.This device can operate on voltage - Rated DC of 500V.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
K822K20X7RL5UH5 Features
a size/dimension of 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V