K821M15X7RH5TH5
Mfr.Part #
K821M15X7RH5TH5
Description
CAP CER 820PF 100V X7R RADIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
100V
Published :
Height :
4mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Thickness :
2.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size Code :
Packing Method :
TR
HTS Code :
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
820pF
Tolerance :
±20%
Lead Pitch :
5.0038mm
Depth :
2.5mm