K821K15X7RL5TH5
Mfr.Part #
K821K15X7RL5TH5
Description
CAP CER 820PF 500V X7R RADIAL
Through Hole
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Thickness :
2.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
500V
Temperature Characteristics Code :
X7R
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Packing Method :
TR
Capacitance :
820pF
CERAMIC CAPACITOR
Height :
4mm
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Depth :
2.5mm
Lead Pitch :
5.0038mm