K681M15X7RK5UL2
Mfr.Part #
K681M15X7RK5UL2
Description
CAP CER 680PF 200V X7R RADIAL
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±20%
Height :
4mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packing Method :
Ammo Pack
Diameter :
500μm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size Code :
Capacitance :
680pF
Published :
Temperature Characteristics Code :
X7R
Lead Style :
Straight
Thickness :
2.6mm
Depth :
2.5mm
HTS Code :
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
Mono-Kap™ K
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
X7R
Lead Spacing :
0.098 2.50mm