K681K15C0GH5UL2
Mfr.Part #
K681K15C0GH5UL2
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 RAD
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±10%
e3
Width :
2.5mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Style :
Straight
Terminal Pitch :
2.5mm
Capacitance :
680pF
Lead Pitch :
2.4892mm
Depth :
2.6mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Length :
4mm
Datasheets
K681K15C0GH5UL2
Vishay K681K15C0GH5UL2
Mono-Kap™ K 680pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial