K681K15C0GH5TH5
Mfr.Part #
K681K15C0GH5TH5
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 RAD
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
4mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Depth :
2.5mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
680pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Style :
Formed Leads
Lead/Base Style :
Formed Leads
Packing Method :
TR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Lead Pitch :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Datasheets
K681K15C0GH5TH5
Vishay K681K15C0GH5TH5
Mono-Kap™ K 680pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial