K681K15C0GF5TL2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K681K15C0GF5TL2
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Published :
ECCN Code :
EAR99
Series :
Mono-Kap™ K
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Dielectric :
C0G
Lead Style :
Straight
Multilayer :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packing Method :
TR
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size Code :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
680pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Package / Case :
Radial
JESD-609 Code :
e3
Depth :
2.5mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Length :
4mm
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Datasheets
K681K15C0GF5TL2
Vishay K681K15C0GF5TL2
Mono-Kap™ K 680pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial