K681J15C0GH5UL2
Mfr.Part #
K681J15C0GH5UL2
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
680pF
HTS Code :
Package / Case :
Radial
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Depth :
2.5mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Lead Pitch :
2.4892mm
Packing Method :
Ammo Pack
Through Hole
Published :
Lead Style :
Straight
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
100V
Length :
4mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Radiation Hardening :
No
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
K681J15C0GH5UL2
Vishay K681J15C0GH5UL2
Mono-Kap™ K 680pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial