JVA401500S12-DF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
JVA401500S12-DF
Manufacturer
XP Power
Description
DC/DC CONVERTER 12V 40W
Stock
5
In Stock :
5
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Efficiency :
72%
Current - Output (Max) :
3.33A
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~70°C With Derating
Series :
JVA40 (40W)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
2017
Voltage - Input (Max) :
1500V
Voltage - Input (Min) :
200V
Output Power :
40W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
5.78Lx5.43W x 5.43 H 146.8mmx137.9mmx137.9mm
Voltage - Isolation :
4kV
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
UL
Mounting Type :
DIN Rail
Type :
Enclosed
Number of Outputs :
1
Voltage - Output 1 :
12V