JS231106-AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
JS231106-AA
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Rectangular Box
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 10UF 10% 230VAC CHAS MT
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Film Capacitors
Height Seated (Max) :
1.280 32.50mm
Max Operating Temperature :
70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Motor Run
Packaging :
Bulk
Termination :
Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
Width :
26.6954mm
Published :
Package / Case :
Rectangular Box
Series :
SMF
Capacitance :
10μF
Size / Dimension :
1.555Lx1.051W 39.50mmx26.70mm
Height :
33mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Chassis Mount
Length :
39.497mm
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-25°C~70°C
Voltage - Rated AC :
230V
Min Operating Temperature :
-25°C
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Tolerance :
±10%