JS211156-AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
JS211156-AA
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Rectangular Box
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 15UF 10% 210VAC CHAS MT
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Film Capacitors
Min Operating Temperature :
-25°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Length :
39.497mm
Termination :
Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Applications :
Motor Run
Height Seated (Max) :
1.634 41.50mm
Published :
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-25°C~70°C
Capacitance :
15μF
Packaging :
Bulk
Width :
26.6954mm
Max Operating Temperature :
70°C
Voltage - Rated AC :
210V
Series :
SMF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Rectangular Box
Size / Dimension :
1.555Lx1.051W 39.50mmx26.70mm