JPCO-150050DA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
JPCO-150050DA
Manufacturer
Delta Electronics
Description
LED DRIVER
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Termination Style :
Wire Leads
Product Status :
Obsolete
Approval Agency :
PSE
Current - Output (Max) :
500mA
Topology :
AC DC Converter
Voltage - Input (Max) :
266VAC
Power (Watts) :
150 W
Efficiency :
94.7%
Ratings :
IP67
Package :
Bulk
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Type :
Constant Current
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Output :
212 ~ 318V
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Weight :
Size / Dimension :
9.49 L x 3.14 W x 1.54 H (241.0mm x 79.8mm x 39.0mm)