JANTX1N5646A/TR
Mfr.Part #
JANTX1N5646A/TR
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
DO-13
Description
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO13
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
30A
Package / Case :
DO-13
Capacitance @ Frequency :
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package :
DO-13 (DO-202AA)
Power Line Protection :
No
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Unidirectional Channels :
Bulk
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
49.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30.8V
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Breakdown (Min) :
34.2V
Microchip
Polarity :
Unidirectional
Applications :
GENERAL PURPOSE
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)