IWTTJ200A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IWTTJ200A
Manufacturer
Sensata Technologies – Cynergy3
Description
TEMP SENSOR WIFI J TYPE 6X200MM
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
Product Category :
Temperature Sensors - Thermocouples, Temperature Probes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Type :
Enclosed Terminals
Series :
IWTT
Conductor Type :
Non-Grounded
Factory Lead Time :
6 Weeks
Length - Protective Tube :
200mm
Element Type :
J - Type
Temperature Range :
0°C~1200°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
2018
Diameter - Protective Tube :
6mm
Datasheets
IWTTJ200A
Sensata Technologies – Cynergy3 IWTTJ200A
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    IC FLASH 256MBIT SPI/QUAD 16SOIC
    TRANSMITTER WIRELESS 2.4GHZ CURR
    TRANSMITTER WIRELESS 2.4GHZ 4-20
    TRANSMITTER WIRELESS 2.4GHZ DIGI