ISL22416WFU10Z-TK
Mfr.Part #
ISL22416WFU10Z-TK
Package / Case
MSOP
Description
IC DGTL POT 10KOHM 128TAP 10MSOP
Digital Potentiometers
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Converter Type :
DIGITAL POTENTIOMETER
Package / Case :
MSOP
Number of Functions :
1
Interface :
SPI
Number of Positions :
128
Number of Circuits :
1
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Position :
Dual
Temperature Grade :
Automotive
Mount :
Surface Mount
Terminal Form :
Gull wing
Min Supply Voltage :
2.7V
JESD-609 Code :
e3
Min Operating Temperature :
-40°C
Operating Supply Voltage :
3.3V
Terminal Pitch :
0.5mm
Length :
3mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Memory Type :
Non-Volatile
Published :
Power Supplies :
3/5V
Resistance :
10kOhm
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Pins :
10
Total Resistance :
10000Ohm
Packaging :
Tape and Reel
Number of Terminations :
10
Max Supply Voltage :
5.5V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - annealed
Radiation Hardening :
No
Nominal Supply Current :
3mA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Width :
3mm
Supply Voltage :
3.3V