ISDF-27-S-M
Mfr.Part #
ISDF-27-S-M
Description
CONN INSULATOR HSG 27POS 1.27MM
Tube
Feature :
Retention Latches
Number of Positions :
27
Pitch :
0.050 1.27mm
Datasheets
ISDF-27-S-M
1 Rows Insulator Tube Black 27 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp Tiger Eye™ ISDF
ISDF-27-S-M Overview
ISDF-27-S-M Features
Tiger Eye™ ISDF series
ISDF-27-S-M Applications
There are a lot of Samtec Inc.
ISDF-27-S-M Rectangular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • JST
    CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • JST
    CONN RCPT HSG 6POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM