ISDF-26-S-R
Mfr.Part #
ISDF-26-S-R
Description
CONN INSULATOR HSG 26POS 1.27MM
Black
Option :
GENERAL PURPOSE
Connector Type :
Insulator
DIN Conformance :
No
Pitch :
0.050 1.27mm
IEC Conformance :
No
Series :
Tiger Eye™ ISDF
Total Number of Contacts :
26
Number of Positions :
26
Mixed Contacts :
Filter Feature :
MIL Conformance :
Contact Finish - Mating :
NOT SPECIFIED
Datasheets
ISDF-26-S-R
1 Rows Insulator Tube Black 26 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp Tiger Eye™ ISDF
ISDF-26-S-R Overview
ISDF-26-S-R Features
Tiger Eye™ ISDF series
ISDF-26-S-R Applications
There are a lot of Samtec Inc.
ISDF-26-S-R Rectangular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • JST
    CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • JST
    CONN RCPT HSG 6POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM