ISD4002-120SY
Mfr.Part #
ISD4002-120SY
Manufacturer
Nuvoton Technology Corporation
Package / Case
28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC VOICE REC/PLAY 2MIN 28SOIC
Manufacturer :
Nuvoton Technology Corporation
Product Category :
Voice Record and Playback
Duration :
2 Min
Oscillator Type :
Internal/External
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Position :
Dual
Output Signal :
Analog - Single Ended
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Sampling Frequency :
8kHz
Filter Pass Band :
3.4kHz
Qualification Status :
Not Qualified
Interface :
SPI
Messaging :
Multiple
Factory Lead Time :
16 Weeks
Feature :
Auto Mute
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Published :
Terminal Form :
Gull wing
Power Supplies :
3V
Number of Terminations :
28
Series :
ChipCorder®
Lead Free :
Lead Free
HTS Code :
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Reading Time-Max :
120s
JESD-30 Code :
R-PDSO-G28
Terminal Pitch :
1.27mm
Voltage - Supply :
2.7V~3.3V
Consumer IC Type :
SPEECH SYNTHESIZER WITH RCDG
Package / Case :
28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Supply Current-Max :
40mA
Input Signal :
Analog - Differential
Mount :
Surface Mount
Datasheets
ISD4002-120SY
Introducing Voice Record and Playback Nuvoton Technology Corporation ISD4002-120SY from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Number of Terminations:28, Operating Temperature:0°C~70°C TA, Package / Case:28-SOIC (0.295, 7.50mm Width), ISD4002-120SY pinout, ISD4002-120SY datasheet PDF, ISD4002-120SY amp .Beyond Voice Record and Playback Nuvoton Technology Corporation ISD4002-120SY ,we also offer ISD1932SYI, ISD1740SY, ISD1740PY, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.