IS61QDB42M18C-333M3I
Mfr.Part #
IS61QDB42M18C-333M3I
Package / Case
165-LBGA
Description
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165LFBGA
Memory
HTS Code :
Terminal Position :
BOTTOM
Mounting Type :
Surface Mount
Memory Width :
18
Length :
17mm
Access Time :
8.4ns
Terminal Pitch :
1mm
Memory Density :
37748736 bit
Number of Terminations :
165
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Organization :
2MX18
Package / Case :
165-LBGA
Height Seated (Max) :
1.4mm
Voltage - Supply :
1.71V~1.89V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Supply Voltage :
1.8V
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ECCN Code :
3A991.B.2.A
Packaging :
Tray
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.89V
Clock Frequency :
333MHz
Width :
15mm
Memory Interface :
Parallel
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.71V