IS.AC24VDC5ADIN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IS.AC24VDC5ADIN
Manufacturer
Industrial Shields
Description
AC/DC CONVERTER 24V 120W
Manufacturer :
Industrial Shields
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
120W
Number of Outputs :
1
Applications :
ITE (Commercial)
Current - Output (Max) :
5A
Mounting Type :
DIN Rail
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
Enclosed
Voltage - Output 1 :
24V
Voltage - Input :
90V~264VAC