IRFS-050.8-POWC2
Mfr.Part #
IRFS-050.8-POWC2
Manufacturer
KF Control
Description
PROXIMITY SENSOR IND 0.8MM
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
KF Control
Product Category :
Proximity Sensors
Approvals :
CE
Kingfisher Controls
RoHS :
yes
Connection Type :
2 Meter Cable
Shielding :
Shielded
Diameter :
5 mm
Power Type :
DC
Output Type :
NO PNP
Range :
0.8 mm