IR02RU8R2J
Mfr.Part #
IR02RU8R2J
Description
FIXED IND 8.2UH 155MA 2.7 OHM TH
Inductance :
8.2μH
Material - Core :
Iron
Max DC Current :
155mA
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Q @ Freq :
55 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant :
55MHz
Size / Dimension :
0.120Diax0.260L 3.02mmx6.60mm
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
2.7Ohm Max
ECCN Code :
EAR99
Inductance Frequency - Test :
7.9MHz
Datasheets
IR02RU8R2J
IR02RU8R2J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD