IR02RU180H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IR02RU180H
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 18UH 145MA 3.1 OHM TH
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Inductance Frequency - Test :
2.5MHz
DC Resistance (DCR) :
3.1Ohm Max
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Shielding :
Unshielded
Inductance :
18μH
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Material - Core :
Iron
Frequency - Self Resonant :
30MHz
HTS Code :
Package / Case :
Axial
Max DC Current :
145mA
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±3%
Size / Dimension :
0.120Diax0.260L 3.02mmx6.60mm
Series :
IR
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
IR02RU180H
IR02RU180H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD