IR02BH121K
Mfr.Part #
IR02BH121K
Description
FIXED IND 120UH 66MA 13 OHM TH
Frequency - Self Resonant :
12MHz
Inductance Frequency - Test :
790kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Q @ Freq :
30 @ 790kHz
HTS Code :
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
13Ohm Max
Max DC Current :
66mA
Material - Core :
Ferrite
Inductance :
120μH
Size / Dimension :
0.120Diax0.260L 3.02mmx6.60mm
Datasheets
IR02BH121K
IR02BH121K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD