IQ10-03BPPKW2S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IQ10-03BPPKW2S
Manufacturer
SICK
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
SENSOR PROX INDUCT 3MM IP68 MOD
Manufacturer :
SICK
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Factory Lead Time :
3 Weeks
Shielding :
Shielded
Output Type :
PNP-NC/NO, 4-Wire
Termination Style :
Cable Leads
Response Frequency :
2kHz
Operating Temperature :
-25°C~75°C TA
Sensing Distance :
0.118 (3mm)
Ingress Protection :
IP68
Sensor Type :
Inductive
Package / Case :
Module
Voltage - Supply :
10V~30V
Indicator :
LED
Material - Body :
Plastic
Datasheets
IQ10-03BPPKW2S
10V~30V Inductive Module Plastic Cable Leads Module
IQ10-03BPPKW2S Overview
IQ10-03BPPKW2S Features
Operating Temperature: -25°C~75°C TA
Sensing Distance: 0.118 (3mm)
Voltage - Supply: 10V~30V
Response Frequency: 2kHz
Package / Case: Module
IQ10-03BPPKW2S Applications
There are a lot of SICK, Inc.
IQ10-03BPPKW2S Proximity Sensors applications.
  • Lighting
  • Display products
  • Air-conditioners
  • TV
  • PC monitors
  • Rice cookers
  • Smart toilets
  • Recycling plants
  • Self-driving cars
  • Anti-aircraft systems
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Panasonic
    SENSOR PROX INDUCTIVE 1.3MM MOD
  • Panasonic
    SENSOR PROX INDUCTIVE 3.3MM MOD
    SENSOR PROX INDUCTIVE 2.1MM MOD