IMSA-13065S-32C
Mfr.Part #
IMSA-13065S-32C
Manufacturer
IRISO Electronics
Description
CONN RCPT HSG 32POS 2.00MM
Manufacturer :
IRISO Electronics
Product Category :
Rectangular Connector Housings
Features :
Retainer
Package :
Bulk
Contact Type :
Female Socket
Color :
Black
Base Product Number :
IMSA-13065S
Note :
Contacts Not Included
Series :
13065S
Product Status :
Active
Pitch :
0.079 (2.00mm)
Fastening Type :
Locking Ramp
Number of Positions :
32
Contact Termination :
Crimp
Row Spacing :
0.098 (2.50mm)
Number of Rows :
2
Connector Type :
Receptacle
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Datasheets
IMSA-13065S-32C
Catalog related products
  • JST
    CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • JST
    CONN RCPT HSG 6POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM