IM04BH221K
Mfr.Part #
IM04BH221K
Description
FIXED IND 220UH 103MA 7.45OHM TH
Fixed Inductors
Length :
9.78mm
Termination :
Axial
Radiation Hardening :
No
Lead/Base Style :
Max DC Current :
103mA
Inductance Frequency - Test :
790kHz
Material - Core :
Iron
DC Resistance (DCR) :
7.45Ohm Max
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Frequency - Self Resonant :
6.2MHz
Inductance :
220μH
Q @ Freq :
65 @ 790kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Test Frequency :
790kHz
Factory Lead Time :
7 Weeks
Max Operating Temperature :
105°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
0.155Diax0.375L 3.94mmx9.53mm
Current Rating (Amps) :
103mA
Tolerance :
±10%
Q Factor :
65
Package / Case :
Supplier Device Package :
Datasheets
IM04BH221K
IM04BH221K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD