IM04BH221J
Mfr.Part #
IM04BH221J
Description
FIXED IND 220UH 103MA 7.45OHM TH
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
103mA
Through Hole
Supplier Device Package :
Axial
Material - Core :
Iron
Lead/Base Style :
Frequency - Self Resonant :
6.2MHz
Radiation Hardening :
No
Width :
4.19mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Q @ Freq :
65 @ 790kHz
Max DC Current :
103mA
Max Operating Temperature :
105°C
Inductance Frequency - Test :
790kHz
Size / Dimension :
0.155Diax0.375L 3.94mmx9.53mm
Inductance :
220μH
Weight :
649.997866mg
Length :
9.78mm
DC Resistance (DCR) :
7.45Ohm Max
Termination :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
IM04BH221J
IM04BH221J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD