IM02STR33J
Mfr.Part #
IM02STR33J
Description
FIXED IND 330NH 815MA 220MOHM TH
Max DC Current :
815mA
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Frequency - Self Resonant :
410MHz
Inductance Frequency - Test :
25MHz
HTS Code :
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Material - Core :
Phenolic
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Inductance :
330nH
Packaging :
Tape and Reel
Datasheets
IM02STR33J
IM02STR33J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD