IM02STR22K
Mfr.Part #
IM02STR22K
Description
FIXED IND 220NH 1.025A 140 MOHM
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Max DC Current :
140mA
Frequency - Self Resonant :
510MHz
Material - Core :
Phenolic
Q @ Freq :
33 @ 25MHz
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
HTS Code :
Weight :
299.994654mg
Inductance :
220nH
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
1.025A
Datasheets
IM02STR22K
IM02STR22K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD