IM02ST150K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IM02ST150K
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 150MA 2.8 OHM TH
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
DC Resistance (DCR) :
2.8Ohm Max
Type :
Molded
Material - Core :
Iron
Inductance :
15μH
Mounting Type :
Through Hole
Frequency - Self Resonant :
35MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Tolerance :
±10%
Inductance Frequency - Test :
2.5MHz
Max DC Current :
150mA
Q @ Freq :
40 @ 2.5MHz
Q Factor :
40
Factory Lead Time :
7 Weeks
Series :
IM
Operating Temperature :
-55°C~105°C
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Datasheets
IM02ST150K
IM02ST150K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD