IM02ST100F
Mfr.Part #
IM02ST100F
Description
FIXED IND 10UH 130MA 3.7 OHM TH
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Inductance Frequency - Test :
7.9MHz
Q @ Freq :
55 @ 7.9MHz
Tolerance :
±1%
DC Resistance (DCR) :
3.7Ohm Max
Material - Core :
Iron
Frequency - Self Resonant :
50MHz
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
Inductance :
10μH
Max DC Current :
130mA
Datasheets
IM02ST100F
IM02ST100F datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD