IM02SHR33K
Mfr.Part #
IM02SHR33K
Description
FIXED IND 330NH 815MA 220MOHM TH
Material - Core :
Phenolic
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Tape and Reel
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Operating Temperature :
-55°C~105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Max DC Current :
815mA
Series :
IM
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
HTS Code :
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Lead Diameter :
0.508 mm
Frequency - Self Resonant :
410MHz
JESD-609 Code :
e0
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Lead Length :
36.575mm
Inductance :
330nH
Datasheets
IM02SHR33K
IM02SHR33K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD