IM02SHR22H
Mfr.Part #
IM02SHR22H
Description
FIXED IND 220NH 1.025A 140 MOHM
Inductance :
220nH
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Packing Method :
TR
Lead Diameter :
0.508 mm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±3%
Q @ Freq :
33 @ 25MHz
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
Shielding :
Unshielded
HTS Code :
Frequency - Self Resonant :
510MHz
Material - Core :
Phenolic
Quality Factor-Min (at L-nom) :
33
Max DC Current :
1.025A
Lead Length :
36.575mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
IM02SHR22H
IM02SHR22H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD