IM02SHR10J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IM02SHR10J
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100NH 1.35A 80 MOHM TH
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±5%
Inductance :
100nH
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Axial
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Packaging :
Tape and Reel
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
Frequency - Self Resonant :
680MHz
Series :
IM
HTS Code :
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Type :
Molded
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Max DC Current :
1.35A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Material - Core :
Phenolic
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
7 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shielding :
Unshielded
Datasheets
IM02SHR10J
IM02SHR10J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD