IM02SH330J
Mfr.Part #
IM02SH330J
Description
FIXED IND 33UH 130MA 3.4 OHM TH
DC Resistance (DCR) :
3.4Ohm Max
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
Material - Core :
Ferrite
Max DC Current :
130mA
Lead Diameter :
0.508 mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
45 @ 2.5MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packing Method :
TR
Inductance Frequency - Test :
2.5MHz
Tolerance :
±5%
Published :
Frequency - Self Resonant :
24MHz
Inductance :
33μH
Lead Length :
36.575mm
Package / Case :
Axial
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Datasheets
IM02SH330J
IM02SH330J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD