IM02BH820K
Mfr.Part #
IM02BH820K
Description
FIXED IND 82UH 88MA 7.3 OHM TH
DC Resistance (DCR) :
7.3Ohm Max
Q Factor :
50
Packaging :
Bulk
Max DC Current :
88mA
Frequency - Self Resonant :
14MHz
Molded
ECCN Code :
EAR99
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Material - Core :
Ferrite
Test Frequency :
2.5MHz
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
Inductance :
82μH
Published :
Datasheets
IM02BH820K
IM02BH820K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD