IM02BH7R5J
Mfr.Part #
IM02BH7R5J
Description
FIXED IND 7.5UH TH
Material - Core :
Iron
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Inductance Frequency - Test :
7.9MHz
Inductance :
7.5μH
Tolerance :
±5%
Datasheets
IM02BH7R5J
IM02BH7R5J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD