IM02BH680J
Mfr.Part #
IM02BH680J
Description
FIXED IND 68UH 92MA 6.7 OHM TH
Tolerance :
±5%
Material - Core :
Ferrite
Molded
Radiation Hardening :
No
Inductance Frequency - Test :
2.5MHz
Size / Dimension :
0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Max DC Current :
92mA
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
DC Resistance (DCR) :
6.7Ohm Max
Inductance :
68μH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency - Self Resonant :
15MHz
Datasheets
IM02BH680J
IM02BH680J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD