ILC6381AP-33
Mfr.Part #
ILC6381AP-33
Manufacturer
Fairchild Semiconductor
Package / Case
TO-243AA
Datasheet
Download
Description
SWITCHING CONTROLLER
Stock
997
In Stock :
997
Manufacturer :
Fairchild Semiconductor
Product Category :
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Series :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
Output Type :
FIXED
Operating Temperature :
-30°C ~ 80°C (TA)
Package / Case :
TO-243AA
Frequency - Switching :
180kHz
Output Configuration :
Positive
Voltage - Input (Max) :
10V
Package :
Bulk
Number of Outputs :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Topology :
Boost
Supplier Device Package :
SOT-89-3
Voltage - Input (Min) :
Synchronous Rectifier :
No
Current - Output :
100mA