ILAS1206ER121V
Mfr.Part #
ILAS1206ER121V
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 1206 4LN
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Published :
Tolerance :
25%
Width :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
Test Frequency :
100MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
ECCN Code :
EAR99
Core Material :
Ferrite
Depth :
1.8mm
Current Rating (Max) :
350mA
Resistance :
120Ohm
Max DC Current :
150mA
Number of Lines :
4
Series :
ILAS-1206
Number of Elements :
8
Length :
3.2mm
Height :
990.6μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Mount :
Surface Mount
Rated Current :
0.15A
Shielding :
Unshielded
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
Impedance :
120Ohm
Reach Compliance Code :
Unknown
Filter Type :
Signal Line
Number of Functions :
1
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
ILAS1206ER121V
Vishay / Dale ILAS1206ER121V
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN